BRAMY SEGMENTOWE

ALUMINIOWE BRAMY SEGMENTOWE ALR

Bramy segmentowe firmy Hörmann wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Bramy segmentowe dzięki temu, że otwierają się pionowo, oszczędzają miejsca przed i wewnątrz garażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że do dyspozycji pozostaje całe światło przejazdu. Bramy segmentowe można zastosować w każdej sytuacji montażowej – kształt otworu do garażu nie gra żadnej roli. Niezależnie od tego, czy nadproże ma formę prostokątną czu skośną lub jest zakończone łukiem – brama segmentowa pasuje w każdej sytuacji. Dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się do remontowanych garaży.

Brama segmentowa Hörmann typ ALR 40

Płyta bramy:
brama segmentowa Hörmann typ ALR 40, konstrukcja z ram aluminiowych, z równomiernie rozłożonym przeszkleniem. Segmenty bramy jako konstrukcja z ram wykonanych ze ściskanych zamkniętych profili aluminiowych, w wersji normalnej, eloksalowane zgodnie z DIN 17611 trawione w kolorze naturalnym (E6/EV1), z wypełnieniem, z aluminiowymi listwami przyszybowymi po stronie wewnętrznej.
Segmenty bramy wyposażone od wewnątrz i zewnątrz w skuteczne zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem dłoni (patent europejski).
Dolny segment bramy z dwukomorową uszczelką z podwójną wargą jako uszczelką progową, górny segment bramy z uszczelką nadproża. Uszczelki wykonano z EPDM.

Powierzchnia:
Segmenty bramy eloksalowane zgodnie z DIN 17611 trawione w kolorze naturalnym E6/EV1. Pozostałe elementy montażowe ocynkowane ogniowo.

Prowadzenie:
Typ prowadzenia N (prowadzenie normalne): wyrównanie ciężaru poprzez mechanizm sprężyn skrętnych zamocowany za nadprożem, wyposażony w: sprężyny skrętne w kolorze srebrno-szarym (na bazie RAL 7001), bębny do nawijania i boczne liny nośne. Odstawianie płyty bramy za nadprożem, poziomo w pomieszczeniu. Zabezpieczenie bramy przed opadnięciem w skutek pęknięcia sprężyny skrętnej poprzez zastosowanie zabezpieczających elementów montażowych atestowanych przez TÜV.

Ościeżnica:
Dwustronna ościeżnica kątowa z ocynkowanej ogniowo blachy stalowej z bocznym zabezpieczeniem przed przytrzaśnięciem, pionowe bezpieczne prowadnice, skręcane, wymienialne. Uszczelka boczna z dodatkową wargą uszczelniającą. Pozioma, stabilna podwójna szyna bieżna (bramy do wys. 5000 mm) lub jako szyna pojedyncza ze wzmocnieniem o profilu C (bramy od wys. 5010 mm), elementy do zawieszenia do dł. 1500 mm.

Przeszklenie:
1 segment bramy ze ściskanych aluminiowych profili zamkniętych, w wersji normalnej, wypełnienie: panel z blachy alumanganowej w strukturze stucco izolowany pianką poliuretanową, 16 mm, pozostałe ramy wypełnione szybą podwójną z tworzywa sztucznego 16 mm.

Zamknięcie bramy:
Obsługa od wewnątrz przy pomocy rygla przesuwnego (demontaż niemożliwy przy zaryglowanej bramie), rygiel obrotowy z opatentowaną tarczą zapadkową lub ryglowanie podłogowe.

Obsługa bramy:
1 uchwyt ręczny wewnątrz wzgl. lina do obsługi ręcznej (dla bram o wys. do 3500 mm włącznie) lub drążek (dla bram o wys. powyżej 3510 mm).

Wyposażenie dodatkowe i warianty wykonania:

Przeszklenie:

szyba z tworzywa sztucznego, przeźroczysta, 3 mm
szyba z tworzywa sztucznego, o strukturze kryształkowej, 3 mm
szyba z poliwęglanu, przeźroczysta, 6 mm
płyta podwójna, 16 mm
podwójna szyba z tworzywa sztucznego, o strukturze kryształkowej, 16 mm
podwójna szyba z tworzywa sztucznego/poliwęglanu, 16 mm
kratka, przekrój wentylacyjny 58%, kolor biało-szary na bazie RAL 9002

Kratka wentylacyjna:

przekrój wentylacyjny 40 cm2 na kratkę
przesuwne zamykanie kratki wentylacyjnej

Powierzchnia:
Segmenty bramy powlekane na mokro, obustronnie w kolorach preferowanych na bazie RAL 1021 żółty, RAL 3000 ognisty czerwony, RAL 5009 lazurowo-niebieski, RAL 5010 niebieski, RAL 6002 zielony, RAL 8028 brązowy, RAL 9002 biało-szary, RAL 9006 białe aluminium, RAL 9010 biały, RAL 9016 biały lub dowolny kolor palety RAL.

Drzwi w bramie:
otwierane na zewnątrz, wygląd dopasowany do bramy, wyposażone w specjalne zawiasy, które nie wystają ponad powierzchnie elementów i segmentów płyty bramy. Podwójna uszczelka drzwiowa. Górny samozamykacz z amortyzatorem. Rama okalająca drzwi składa się z profili aluminiowych, eloksalowanych zgodnie z DIN 17611, trawionych w kolorze naturalnym E6/EV1. (W przypadku bramy z napędem elektrycznym drzwi wyposażono w jednostkę zabezpieczającą.)